Head õpilased ja lapsevanemad!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud. Teist igaühe panus on oluline selleks, et saaksime hoida sügisel Eesti elu avatuna.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Kuidas saan vaktsineerima?

-         Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.

-         Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Alaealisele saab aja broneerida tema seaduslik esindaja.

-         Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Haigekassa

Kunda Ühisgümnaasiumi kooliõde Jelena Fjodorova ja Medical Logistics OÜ korraldab Kunda Ühisgümnaasiumi õpilaste vaktsineerimise Kunda kooli ruumides 20. juulil.

Palume lapsevanematel oma lapse vaktsineerimise soovist teada anda e-postiaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (lapse nimi ja vanema telefoninumber) hiljemalt 15. juuliks, et tagada piisav kogus Pfizeri vaktsiini olemasolu.

Vaktsiinide kohta saad informatsiooni veebilehelt vaktsineeri.ee ja kooliõde Jelena Fjodorovalt (tel 5360 7109).

Kunda Ühisgümnaasiumi koolivorm koosneb vestist, pihikseelikust ja polosärgist. Soovijad saavad koolivormi tellida kuni 26.06.2021. Tellimused saab koolist kätte alates 24.08.

Võta kindlasti ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Tallinna seltsi noored on algatanud väga  vajaliku ja  tänuväärse vaimse tervise loengute sarja koolinoortele.

Tegemist on 03.maist31.maini vältava sarjaga, kus igal esmaspäeval tutvustatakse erinevaid vaimse vitaalsuse komponente.

Koolitused hõlmavad:

Þ   Tutvustust vaimse tervise olemusest

Þ   Psühholoogilise esmaabi põhitõdede tutvustust, et kuulaja oleks vajadusel võimekas nii enda kui teiste eest hoolitsema

Þ   Nippe vaimse tervise hoidmiseks

Þ   Une ja füüsilise aktiivsuse seost õppeedukuse ja stressiga

Esmaspäevakud toimuvad kl 17.00 tunnise loengu formaadis Facebook live keskkonnas.

Kaitsevägi korraldab juba aastaid õppuse Kevadtorm toimumise alale jäävates üldhariduskoolides õpilaste joonistusvõistlust “Kaitsevägi õppustel”.

Võistlus korraldatakse neljas vanuserühmas: I-III klass, IV-VI klass, VII-IX klass, X-XII klass. Seega igas vanuses koolilapsed saavad osaleda.
Kui soovid abi idee leidmisel või juhendamisel, võta julgesti kooli huvijuhiga ühendust (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) või pöördu oma klassijuhataja või kunstiõpetaja poole.

Tööde valmimise ja kokku kogumise tähtaeg on 25. mai. Selleks ajaks too oma valminud töö kooli kantseleisse või huvijuhi kätte.

Iga vanusekategooria esikolmikud saavad auhinnad, auhindadeks on professionaalsed kunstitarbed.

Tänu Viru-Nigula valla huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kavale oli Kunda koolil võimalus sel õppeaastal mitmekesistada meie muusikaringide õppevahendeid. Eesmärgiks oli luua valikuvõimalusi pakkuv omanäoline ning atraktiivne õpikeskkond. Panustada huvitavasse ja põnevasse õppevormi. Lõimida pilliõpetus, pilli tundmine ning pilli mängimine laulmisega.

Oleme kindlad, et kandle mängimine arendab õpilases musikaalsust, tema käelist motoorikat ning muusikalist kuulmist ja mõttemaailma. Õpilastele on antud võimalus ennast väljendada läbi muusika. Kannel on hea pill alustamaks tutvumist muusikaga ja seda on lihtne õppida nii väikestel kui suurtel õpilastel. Tänu oma lihtsusele, võimaldab see õppida lugusid kiiresti, saata laule, saada rõõmu musitseerimisest üksinda ja koos teistega. Lisaks pilli käsitlemisele ja mängimisele, õpivad lapsed õpitud lugusid ka esitama. Põhirõhk on terviklik teos õpituna ja publikutele ettemängituna.

Nüüd jääb meil vaid oodata piirangute leevenemist, et taaskord kõik kokku tulla. Ootame väga seda aega, et saaksime juba harjutama hakata ja nautida vahvaid etteasteid.