Tänu Viru-Nigula valla huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kavale oli Kunda koolil võimalus sel õppeaastal mitmekesistada meie muusikaringide õppevahendeid. Eesmärgiks oli luua valikuvõimalusi pakkuv omanäoline ning atraktiivne õpikeskkond. Panustada huvitavasse ja põnevasse õppevormi. Lõimida pilliõpetus, pilli tundmine ning pilli mängimine laulmisega.

Oleme kindlad, et kandle mängimine arendab õpilases musikaalsust, tema käelist motoorikat ning muusikalist kuulmist ja mõttemaailma. Õpilastele on antud võimalus ennast väljendada läbi muusika. Kannel on hea pill alustamaks tutvumist muusikaga ja seda on lihtne õppida nii väikestel kui suurtel õpilastel. Tänu oma lihtsusele, võimaldab see õppida lugusid kiiresti, saata laule, saada rõõmu musitseerimisest üksinda ja koos teistega. Lisaks pilli käsitlemisele ja mängimisele, õpivad lapsed õpitud lugusid ka esitama. Põhirõhk on terviklik teos õpituna ja publikutele ettemängituna.

Nüüd jääb meil vaid oodata piirangute leevenemist, et taaskord kõik kokku tulla. Ootame väga seda aega, et saaksime juba harjutama hakata ja nautida vahvaid etteasteid.

Aprill on südamekuu!

Ootame kõiki huvilisi Kunda kooli südamerada omal käel läbima.

Vali oma teekond ise või kasuta meie leitud südamerada: https://goo.gl/maps/5THywCnqA8j8sa4J6

Võimalusel kasuta spordiäppi, tee tulemusest screenshot ning saada see koos enda nimega See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Osalejate vahel jagatakse välja loosiauhindu.
Loosiauhindade saajate nimed avaldatakse kooli FB ja kodulehel.

Juba sel reedel, 09.04.2021 algusega kell 13.30 toimub TASUTA veebikonverents õpetajatele ja lapsevanematele.

Kuna olukord riigis on keeruline ja lapsevanemad ning õpetajad ülekoormatud, toimub 09.04 algusega kell 13.30 TASUTA Veebikonverents "Kuidas distantsõppe tingimustes ellu jääda?".

Konverentsi tutvustuse ja programmi leiab siit: https://meaningfultalks.eu/distantsope

Esinema on kutsustud:

• Toivo Niiberg (Õpetaja ja psühholoog),
  • Aigar Vaigu (Rakett69)
  • Andres Juur (AHHAA keskuse juht)
  • Lagle Reinup ("MLA Viimsi Lasteaiad", "Lillepere Keskus" ja "Igale lapsele pere" psühholoog/terapeut)
  • Inspireerivad õpetajad Võrust Minni Aia-Utsal ja Viimsist Reesi Kuslap
  • Erivajadustega laste peresid toetav spetsialist Ivica Mägi (Autismikool)
  • Erivajadustega laste peresid toetav spetsialist Liina Selgis (Käo Põhikool/Confido Erameditsiinikeskus)
  • Tiina Seema, Proekspert AS kultuuri ja inimeste valdkonna eestvedaja.

Konverentsi korraldaja on Meaningful Talks OÜ.

Kevad on suurpuhastuse aeg. Kutsume sind osa võtma Viru-Nigula vallavalitsuse vahvast vanapaberi kogumise algatusest. Õpetajad tuulutavad juba riiuleid ja sahtleid ning teevad nendesse ruumi juurde. Vaata ka sina oma kuhjunud paberimaterjal üle ja too see kooli kogumispunkti.

Kunda Ühisgümnaasiumi vanapaberi kogumispunkt asub hooviklassis. Oled oodatud vanapaberit üle andma esmaspäeval ja neljapäeval kell 13:00-15:00. Oma tulekust teata ette telefonil 327 7002.

Vikerraadio e-etteütlus toimub esmaspäeval, 15.03 kl 10.25. Pane ennast proovile ja osale kodust lahkumata.

Etteütlus on jõukohane alates 9. klassist, aga proovida võivad muidugi ka nooremad. Mõistagi on kirjutama oodatud ka kõik teised keelesõbrad, kel soov oma teadmised proovile panna ja ilusat eesti keelt väärtustada.

"Esimene õpetaja lapsele on ema,
emakeeles sõnu seadma õpetab ju tema..."

Tuleval nädalal keskendume helkuri kandmise vajadusele.

Läbi nädala viime läbi helkuriteemalisi koolitunde, korraldame mänge ja võistlusi.

Püsigem silmapaistvad!