Head õpilased ja õpetajad

Olete oodatud jäädvustama endast ja oma sõpradest vahvat jõulupilti!

79369546 2852246761487455 1914786945582497792 o

Reedel, 6. detsembril peame Päkapikupäeva.

1.-4. klassi õpilastele 2. tunni ajal aulas PÄKAPIKUPÄEVA JÕLUMIKKER. Õpilastel on võimalus oma toredaid jõululuuletusi otse mikrofoni lugeda.

Teisel pikal vahetunnil (11:40-12:00) mängime lennuki mängu. Õpi lennukeid voltima.

Vahetundidel saab raamatukogus väikest kinoelamust.

1. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva. Kodanikupäeval tõstame esile tegusate ja ettevõtlike inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse.

Sellise tähtsa päeva puhul tuli meile külla Üllar Saaremäe, kes on eesti näitleja, lavastaja, punk-laulja ja poliitik (või pigem rahvasaadik nagu ta ise ennast nimetas). Mees, kes teeb ja jõuab palju.

Üllar pidas inspireeriva kõne ja andis noortele näpunäiteid tulevikuks. Õpetas, kuidas kasutada oma häält ja parandada diktsiooni. Rääkis oma lapsepõlvest, kasvamisest, näitlemisest, kogemustest ja kuidas on temast saanud tänaseks see, kes ta on.

Oli väga meeleolukas koosviibimine, täname!

Neljapäeval, 21.novembril, käis 8.b klass Kadrioru kunstimuuseumis.

Toimus muuseumitund „Barokklossi ajalugu“. Tutvuti lossiga ja selle rajajate sugupuuga. Vaatamata kõledale ilmale tehti tiir Kadrioru pargis ja Jaapani aias. Tutvuti ka presidendi residentsiga.

Tänu „Aitan lapsi kunsti juurde“ heategevusprojektile oli see muuseumitund osalejatele tasuta.

Täname Viru-Nigula vallavalitsust, kes selle sõidu meile võimaldas.

.

1.novembri hommikul kogunesid Kunda Ühisgümnaasiumi gümnasistid kooli aulasse, et kohtuda Eesti Advokatuur 100 ja algatuse Tagasi Kooli raames advokaat Küllike Nammiga. 2019. aasta sügisel on Tagasi Kooli fookuses karjääriteemad. Selleks, et õpilased saaksid teha elus teadlikke valikuid, toome õpilaste ette külalisõpetajaid ning korraldame karjääriteemalisi külalistunde.

Külalisõpetaja loengu fookuses oli advokaadikutse kui karjäärivalik – samm-sammult said õpilased aimu sellest, mida, kus ja kui palju õppima peaks, et lõpuks kohtusaalis kaitsja rollis olla. Pelgalt magistrikraadist ei piisa. Tuleb anda eksam advokatuuri pääsemiseks, seejärel assisteerida kaks aastat vandeadvokaati ning kahe aasta möödudes jälle eksam sooritada. Lihtsa matemaatilise tehte tulemusena võtab see minimaalselt 7-8 aastat. Tippu jõuda ei ole kerge!

1.nov

Meeleolukas  lugemistund kirjanik Ilmar Tomuskiga ehk tark laps loeb iga päev natukene raamatut!

Selline sõnum jäi kõlama sombuselt vihmasel lõunatunnil, mille tegi meie kooli nooremale astmele (1.-4. klass) meeldejäävaks ja lõbusaks lastekirjanik Ilmar Tomusk.

Ta rääkis kirjanikuks saamisest ja olemisest,  oma raamatutest ning luges ette lustakaid lugusid  kõige esimesest raamatus „Tere, Volli!“.

Kõik huvilised said oma isiklikku raamatusse autogrammi ja mälestuseks järjehoidja.