projektip elukutsed

Kõigil õpilastel on mingil hetkel vaja mõtlema hakata, mis saab edasi peale põhikooli lõpetamist. Millist elukutset valida? Mida peaks teadma oma tulevasest ametist? Kõige parem moodus seda teada saada on kohapeal vaatamas käia. Selline võimalus avanes väikeklasside õpilastel 18.oktoobril.

Külmal ja kargel sügishommikul sõitsime Arkna mõisa. Mõisa perenaine Nele Rogenbaum rääkis meile mõisast ja selle tulevikust. Vaatasime, mida teevad restauraatorid. Piimatööstuses Arkna OÜ käisime juustukojas. Degusteerisime erinevaid juustusorte ja tutvusime juustumeistriga. Eriti lõbusaks läks vasikalaudas. Ega tänapäeval naljalt lauta ei satu. Kõik tahtsid loomi paitada ja vasikatega koos pildistada.
Seejärel sõitsime Rakveresse pagaritöökotta Päts OÜ. Meid võttis vastu Külli Hallik. Ta tutvustas meile pereettevõtet ja rääkis selle ajaloost . Jälgisime pagarite tegevust erinevate taignaliikide valmistamisel ja küpsetamisel. Tutvusime küpsetamise tehnoloogiaga ja seadmetega. Nägime, milliseid tooteid saab erinevatest taignaliikidest. Järgnes degusteerimine. Külaskäigu lõpetas ühislaulmine kitarri saatel.
Suur tänu õpetaja Mare Linale, kes pidevalt seostas nähtut õpituga ja erinevate ainevaldkondadega. Esitas lisaküsimusi ja põhjendas kogetut.
Õppekäiku toetas SA Lääne-Viru Arenduskeskuses koordineeritav noorte ettevõtlikkuse suurendamise programm, mida viiakse ellu meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ (lüh. PATEE) raames. Meetme eesmärgiks on kasvatada piirkondade majandusaktiivsust, sh tööhõive ja ettevõtlusaktiivsust väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondi. Tegevusi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERF). Meedet rakendavad Rahandusministeerium ja EAS.

Käsitöö ja kodunduse õpetaja Ruth Kaljund