19. oktoobril sõitsid Kunda Ühisgümnaasiumi 7-ndate klasside õpilased koos klassijuhatajate ja ajalooõpetajaga Narva linnusesse keskaega uurima. Linnuses võtsid meid vastu kaks giidi. Esmalt jagati meid kahte gruppi, nagu ikka 7.a kl ja 7.b kl. Meie, 7. a klass läks koos giidiga 3. korrusele,  seal pidime vaatama filmi keskaja tegemistest.  Veel ennem, kui giid rääkima sai hakata, oli linnuses tuletõrjehäire. Pidime kohe 3. korruselt  alla õue minema. Küll oli väsitav see edasi tagasi ronimine. Uuesti 3. korrusele jõudes hakkasime vaatama lühifilmi keskajast, tore oli see, et giid rääkis lisaks filmile meile veel palju huvitavat. Saime teada, et enam kui 700 aastat vana Narva linnus on pika ajaloo jooksul kuulunud sakslastele, taanlastele, rootslastele, venelastele ja nüüd kuulub eestlastele.  Järgmises ruumis saime enda nime kirjutada tindi ja sulega. Veidi keeruline oli, aga saime hakkama. Kõige toredam osa oli siis, kui giidi abiga riietati meie õpilased keskaja riietesse.  Oli talupoeg oma naisega, kuningas ja kuninganna, sepp, munk, rüütel, käsitööline, jt.  Peale seda läksime ise linnuses keskaega avastama. Kui linnuses kõik korralikult läbi käidud, läksime õue ja sealt linnusemüürile, vägev vaatepilt väikestest avadest linnuse ümbrusele. Ilm oli väga päikeseline ja mõnus, jalutuskäik mööda promenaadi oli ka mõnusalt lahe. Promenaadi pikkus on umbes 967 m, meie päris lõppu välja ei jalutanud. Promenaad on idast piiratud Narva jõega ja asub Vene Föderatsiooni piiri vahetus läheduses. Teisel pool jõge on Venemaa linn Ivangorod.  Põnev oli jälgida, kuidas Venemaa inimesed sellest samast jõest kalu püüdsid . Jalutuskäik mööda promenaadi tehtud, läksime sööma. Praad maitses väga, kuna pikk ja huvitav päev oli lõppemas ja kõhud väga tühjad. Aitäh, head õpetajad! Oli üks põnev ja hariv õppereis.

Kunda Ühisgümnaasiumi seitsmendikud