Reedel, 09. oktoobril, külastasid Kunda Ühisgümnaasiumi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli meditsiiniõe eriala kursuste tudengid, kes tutvustasid noortele esmaabi andmist. Vahetundidel sai aga lasta tervist kontrollida.

Tulevased meditsiinitöötajad õpetasid vanematele kooliastmetele esmaabi andmist ja millal seda kindlasti juba rakendada, käte pesu tehnikat ja desifintseerimise olulisust, mida sai peale läbiproovimist kontrollida spetsiaalse lambi all ning räägiti läbi ka maski kandmise põhitõed. Lisaks pakuti võimalust vabatahtlikel vahetundides osa võtta rutiinsest tervisekontrollist. Sai mõõta vererõhku, pulsi sagedust kui ka veresuhkru näitu. Kokkuvõtvalt võib öelda, et ei avastatud ühtegi erilist kõrvalekallet heast ja normaalsest tervisest.

Pikemalt loe siit: https://virumaateataja.postimees.ee/7082420/kunda-koolis-opetati-elustamist