1.novembri hommikul kogunesid Kunda Ühisgümnaasiumi gümnasistid kooli aulasse, et kohtuda Eesti Advokatuur 100 ja algatuse Tagasi Kooli raames advokaat Küllike Nammiga. 2019. aasta sügisel on Tagasi Kooli fookuses karjääriteemad. Selleks, et õpilased saaksid teha elus teadlikke valikuid, toome õpilaste ette külalisõpetajaid ning korraldame karjääriteemalisi külalistunde.

Külalisõpetaja loengu fookuses oli advokaadikutse kui karjäärivalik – samm-sammult said õpilased aimu sellest, mida, kus ja kui palju õppima peaks, et lõpuks kohtusaalis kaitsja rollis olla. Pelgalt magistrikraadist ei piisa. Tuleb anda eksam advokatuuri pääsemiseks, seejärel assisteerida kaks aastat vandeadvokaati ning kahe aasta möödudes jälle eksam sooritada. Lihtsa matemaatilise tehte tulemusena võtab see minimaalselt 7-8 aastat. Tippu jõuda ei ole kerge!

1.nov