Kolmapäeval, 6. septembril käisid meie 10. ja 11. klassi õpilased külas Viru-Nigula raamatukogus, kus Tiiu Vitsut tutvustas näitust "Picturing America" ehk "Ameerikat kujutades" ning muusikalise ülevaate andis John Mathre.
Näitus annab hea ülevaate USA ajaloost läbi kunsti ja pakub loomingulisi viise uurida selle riigi ja rahva ajalugu ning ideaale. 40-pildiline kollektsioon kujutab eri ajastutel valminud taieseid, mis jutustavad Ameerika lugu. Soov rääkida Ameerika lugu läbi tema kunsti inspireeriski USA riiklikku humanitaarteaduste toetusfondi (NEH) näitust looma. "Ameerikat kujutades" aitab õpetada Ameerika ajalugu ja eksponeerib hoolikalt valitud meistriteoseid mitme sajandi pikkusest perioodist.