Haridus- ja teadusministeerium aitab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) kaudu arendada õpilaste ja õpetajate digipädevust ning toetab digikultuuri integreerimist õppeprotsessi.

Kunda Ühisgümnaasium sai digitaristu täiendamise toetusmeetmest IT vahendite soetamiseks 9093,73 eurot, millele lisandub omaosalus 15% (1604,78 eurot). Toetussumma arvestamise aluseks oli põhikooliõpilaste arv. Projekti abil täienes kooli digitaristu 15 lauaarvuti, kolme sülearvuti ja nelja monitoriga.

Toetusmeetme eesmärk on õpilaste ja õpetajate digipädevuste arendamise ning digikultuuri õppeprotsessi integreerimise toetamine õpetajatele õppetegevuse läbiviimiseks vajalike seadmete tagamise ja põhikoolide e-hindamisvõimekuse kasvatamise kaudu. Koolide digivõimekuse tõstmiseks eraldatav kogusumma on neli miljonit eurot.

Kooli IT-võrgu arendamist toetas ka aprillis oma 25. aastapäeva tähistav AS Kunda Nordic Tsement. Ettevõtte palve õnnitlejatele oli kingitusi mitte tuua, vaid kanda raha Kunda linnavalitsuse arvelduskontole, eesmärgiga kasutada seda kooli IT võrgu arendamiseks. (MK)