Eile, 13.01, käisid meil külalised Tallinna Ülikoolist. Tutvustati rahvusvahelist projekti Land-Sea-Act, mis keskendub rannikualadele ja maa-mere seostele edendamaks sinimajandust (blue economy või blue growth) Läänemere piirkonnas. Eesti kontekstis on fookuses rannikualade integreeritud mobiilsus ja turism testalal Jumindast kuni Aserini.
Meie üheksandike ülesanne oli selle projekti jaoks käia välja ideid, mis võib Kundas olla teisiti 20 aasta pärast või isegi veel kaugemas tulevikus. Kas kohalikke on rohkem või vähem, kas tööstust on rohkem või vähem, kas turisimi on rohkem või vähem... Oma ideed pidid õpilased suutma gruppidena visualiseerida paberile ja teha pärast väikesed ettekanded. Läbivad mured olid lastel põhiliselt kohalike elanike väljaränne Kundast ning kasvavad tööstused, mis reostavad. Unistati aga ilusast rannakuurordist uhkete hotellide ja kohvikutega.