Tänu Viru-Nigula valla huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kavale oli Kunda koolil võimalus sel õppeaastal mitmekesistada meie muusikaringide õppevahendeid. Eesmärgiks oli luua valikuvõimalusi pakkuv omanäoline ning atraktiivne õpikeskkond. Panustada huvitavasse ja põnevasse õppevormi. Lõimida pilliõpetus, pilli tundmine ning pilli mängimine laulmisega.

Oleme kindlad, et kandle mängimine arendab õpilases musikaalsust, tema käelist motoorikat ning muusikalist kuulmist ja mõttemaailma. Õpilastele on antud võimalus ennast väljendada läbi muusika. Kannel on hea pill alustamaks tutvumist muusikaga ja seda on lihtne õppida nii väikestel kui suurtel õpilastel. Tänu oma lihtsusele, võimaldab see õppida lugusid kiiresti, saata laule, saada rõõmu musitseerimisest üksinda ja koos teistega. Lisaks pilli käsitlemisele ja mängimisele, õpivad lapsed õpitud lugusid ka esitama. Põhirõhk on terviklik teos õpituna ja publikutele ettemängituna.

Nüüd jääb meil vaid oodata piirangute leevenemist, et taaskord kõik kokku tulla. Ootame väga seda aega, et saaksime juba harjutama hakata ja nautida vahvaid etteasteid.