Teispäeval, 4. veebruaril kohtusid Kunda Ühisgümnaasiumi 7.-9. klassi õpilased ajakirjanik Märt Treieriga.

Kohtumise eesmärk oli ennetada noorte riskikäitumist ning aidata kaasa liikluses vigasaanute ja hukkunute arvu vähendamisele põhikooli noorte seas.

Koolitaja suunas kuulajaid mõtlema noorte unistustest, vastutusest, põrkumisest reaalsusega, ahvatlustest ja neist sündinud rumalustest, poiste ning tüdrukute suhetest, ellusuhtumisest. Kõne all olid ka peamised liiklusriskid: joobes juhtimine, oma võimete ülehindamine, turvavarustuse kasutamata jätmine, vajadus teiste ees „silma paista“.

Koos vaadati filmi „Georg“, mis rääkis šokeeriva loo teismelisest noorukist, kes sõitis purjuspäi surnuks oma sõbra. Linateos pani mõtlema mitmele olulisele küsimusele. Milline jälg jääb noore inimese ellu, kes sellise teo on korda saatnud? Mida saab igaüks meist ära teha, et nii traagilisi lugusid ette ei tuleks? Kuidas saada lahti suhtumisest „pole minu asi“?

Õpilaste tagasiside oli igati positiivne. „See loeng pani mind mõtlema. See läks nii südamesse, et nutt oli kurgus. Ma sain aru, et ei tohi olla ükskõikne, peab jälgima ümbritsevat maailma ning vajadusel tuleb aidata.“ Nii arvas üks põhikooli lõpetaja, aga teisedki kuulajad tõdesid, et esineja rääkis õigetest asjadest värvikalt ja meeldejäävalt.