Täna peetakse Kunda Ühisgümnaasiumis maakondlikku noorte ettevõtluspäeva

Päeva esimeses pooles said noored uusi teadmisi ettevõtlusest, kuulasid erinevate ettevõtete ja ettevõtjate kogemusi. Külas olid iseenda tööandja fotograaf Merilin Prommik, treenerist ettevõtja ja investor Marko Levtšenko, rahvusvahelise ettevõtte Flexa AS esindaja Aary Bogdanov. Külaliste vahel toimusid ettevõtlikud vahepalad, näiteks sukeldusime ettevõtete logodesse, mis peidavad varjatud tähendusi.

Päeva teises pooles toimub noortele koolitus “Ettevõtluse simulatsioonimäng,” mille läbiviijaks on Marek Mekk. Ettevõtluse simulatsioonimängu eesmärgiks on tõsta noorte ettevõtlikust läbi praktilise väljundi. Etteantud vahenditest valmivad kooli saalis kohapeal erinevad tooted, mida tuleb teistele esitleda ning võimalikult kallilt maha müüa.

Ettevõtluspäevale on tulnud õpilasi lisaks Kunda Ühisgümnaasiumile ka Rakvere erinevatest koolidest, Haljalast, Kadrinast ja Simunast. Päeva eesmärgiks on tõsta noorte ettevõtluspädevust ning anda julgust, motivatsiooni ja tahet enda unistuste püüdmisel.

Päev viidi läbi Kunda Ühisgümnaasiumi ning SA Lääne-Viru Arenduskeskus koostööna.