TalTech`i mess oli suunatud 10.-12.klassi õpilastele ja/või kutsehariduskeskuste õpilastele. Seal oli võimalik meisterdada päikesepaneeliga laetava akuga lampi, kontrollida füüsikaseaduste kehtivust, panna proovile enda maitse- ja haistmismeeli, demonstreerida raadioside abil robotite omavahelist suhtlemist ja palju muud.

Kümnendike muljeid vahendab Reili Uukareda:

1. jaanuaril, neljapäeval toimus meil väljasõit Kohtla-Järvele Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži koolimessile.

Tallinna Tehnikaülikool tutvustas põnevate töötubadega gümnaasiuminoortele tehnoloogiamaailma ja õppimisvõimalusi TalTechis. Oma teadmisi sai proovile panna näiteks plastide tuvastamisel, uue arvutiklaviatuuri välja arendamisel, tööstusrobotite juhtimisel ja paljudes muudes põnevates tegevustes. Meie klassi lemmikuks sai keemia töötuba, mille teemaks oli looduslikud ja sünteetilised toiduvärvid. Selga saime keemialabori kitlid, tundsime end  tõeliste keemikutena. Töötoa mõte oli selles, et katse läbi teha kindlaks, kas tegemist on loodusliku või sünteetilise toiduvärviga. Päeva jooksul toimus ühtekokku 19 põnevat töötuba, millest iga õpilane sai endale valida kaks. Näiteks sai valmistada oma helivõimendit ja juhtida mootoreid.

1. klassi arvamised:

Anete ja Jana: „Päev oli huvitav. Saime koolipingist väljas midagi uut teha. Tehnikakõrgkool ei ole küll meie kummagi valik, kuid siiski oli põnev uusi kogemusi saada ja silmaringi avardada.“

Naatan ja Märt: „Arvame, et organiseerimine oleks võinud parem olla. Ei saanud täpselt aru, kus mis töötuba on. Muidu üldmulje oli hea ja tahaksime veel sellistest tegemistest osa võtta.

Alver ja Marit: „ Arvame, et päev oli väga huvitav ning saime uusi teadmisi, samas saime juurde ka julgust, et sellistel üritustel osaleda. Osa töötubasid olid huvitavad ja meeldejäävad, kuid mõned oma nimetuste tõttu ei pakkunud esialgu üldse huvi.“

Violetta, Janika ja Anna: „See oli hea võimalus kogeda midagi uut ja tutvuda meie jaoks tundmatute erialadega. Töötoad olid põnevad ja üldmulje üritusest oli hea.“

Denis ja Martin: “Oli väga vahva, saime uusi kogemusi ja uusi sõpru. Üliõpilased olid julged ja sõbralikud ning selgitasid arusaadavalt.“

David: „Mulle meeldis see mess väga. Käisin ehituse programmeerimise töötoas ning hakkasin peale seda kahtlema, kas ma ikka tahan minna arhitektuuri õppima. Igal juhul olen kindel, et lähen inseneriteaduskonda.“

Oli igati tegus ja huvitav päev

Lisateave foto kohta:

Koolimessi avamise sigin-sagin

Foto on võetud TalTech`i facebooki lehetl