Reg.nr. 75020500
Kood EHISes: 700

Kool on avatud:
E-R kella 7.15-21.00

18. märtsil toimus Kunda koolis Nutispordivõistluse Nuti-Mati piirkondlik finaal, kus mõõtu võtsid Põhja-Eesti parimad nutisportlased. Juba sügisel algasid eelvõistlused, mis koosnesid neljast etapist, igal korral võisteldi kolmel erineval alal. Võistlusalad olid kõik seotud matemaatika põhikooli riiklikus õppekavas läbitavaga. Tublimad võistlejad võtsid mõõtu piirkondlikes finaalides, parimad saavad pääsu vabariiklikusse finaali.

Korraldajate ja koolijuhi avasõnade järel esitas Kaie Aja juhendamisel poistekoor laulu, mille sõnad olid just nutispordi võistluseks kohandatud. Järgnes võistlemine kahes grupis, kus 7st alast tuli lahendada vähemalt neli endale meelepärast. Kes parajasti ei võistelnud, sai aega sisustada õpetajate Ülle Juuse-Tumaki ning Kaido Kuke poolt pakutavates töötubades. Päev lõppes Kunda Ühisgümnaasiumi 1. –2. klasside näitetrupi etendusega „Tähemäng“, juhendaja Natalie Neigla ning tublimate autasustamisega.

Meie kooli tublimad olid 2.-3. klasside arvestuses Geron Riik, 2. koht; Lennart Kasemaa, 6. koht ja Kevin Kirsipuu, 8. koht. 6. -7. klassidest saavutasid parimad kohad Nora Aron, 2. koht; Siiri Kokk, 5. koht  ja Kaspar Kokk 6. koht. 8. -9. klassidest andis piirkondlikele võistlejatele tulist lahingut Kaidi Jagant, kes saavutas 10. koha.

Gümnaasiumiarvestuses tuli kogu esinelik meie koolile: Alver Petuhov, 1. koht; Aron Hein, 2. koht; Martin Lehmus, 3. koht ja Janika Logatšjova, 4. koht.

Täiskasvanute arvestuses näitas head tulemust matemaatikaõpetaja Aale Kokk, kes saavutas 2. koha.

Nutispordi keskkonnas võistleb 8651 võistlejat. Vabariiklikusse finaali, mis toimus 8. aprillil Haapsalus, said meie koolist Geron Riik, kes saavutas suurepärase 8. koha ja Alver Petuhov, kes sai 11. koha. Samuti võistles Lääne-Virumaa täiskasvanute võistkonna eest meie matemaatikaõpetaja Aale Kokk. Üle-Eestilist nutispordivõistlust Nuti-Mati viidi sel aastal läbi kolmandat korda.

Nutisport on spetsiaalne keskkond, kus õpilased saavad arvutis harjutada interaktiivseid matemaatikaülesandeid. Lahendamiseks on vajalik konto, mis seotakse konkreetse õpilasega ning kõigis ülesannetes genereeritakse andmed (ka joonised) juhuslikult. Ülesanded on koostatud nii, et  neid oleks võimalik peast lahendada.

Nutispordi Põhja-Eesti piirkonna finaalürituse korraldajad Kairi Laubholts ja Aale Kokk