Sportland 3x3 Lääne-Virumaa 2021/2022 etapp Kunda kooli võimlas ja spordikeskuses

14.aprill tõi Kunda Ühisgümnaasiumisse kokku üle maakonna 37 korvpallivõistkonda.

Kunda Ühisgümnaasiumist oli väljas 13 võistkonda, kellest 12 õnnestus pildile püüda:

1.-5. klassidest 2 võistkonda

6.-7.klassidest 4 võistkonda

8.-9. klassidest 4 võistkonda

10.-12. klassidest 3 võistkonda

Kõige edukamad olid meie kooli poistest üheksandikud, kes ei jätnud teistele oma vanuseklassis ühtegi võimalust ning võtsid esikoha. Võistkonna koosseisus mängisid Alari Aso, Aleks Lehmus, Eric Ehand ja Rihhard Vodja.

Kogu võistluse korraldas koolis õpetaja Jaak Jalakas. Kohtunikena olid abis tublid korvpallineiud Kaidi Jagant, Kaili Jagant, Kairi Jagant ja Kädi Vahesalu.

Aitäh võistlejatele, kohtunikele ja organisaatorile ning loomulikult suured õnnesoovid võitjatele!

Õpetaja Jaak Jalaks lisab: "Sportland 3x3 korvpallisari peetakse Eesti Koolispordi Liidu egiidi all. Üleriigilises süsteemis mängivad iga maakonna kaks edukamat 1.-5. ning 6.-7. võistkonda finaalturniiril, mis sellel aastal toimub Pärnus 7. juunil. Kaks vanemat klassigruppi selgitasid maakonna edukamad koolid ja said autasustatud Lääne-Virumaa Spordiliidu poolt. Kohal oli ka liidu peasekretär Kadri Viigipuu-Joorits. Eelturniirid korraldatakse reeglina oktoobrist märtsi lõpuni. Meie võistlus oli Eestis viimaseks ja läks erinevate piirangute ning distantsõpete tõttu käima alles kolmandal katsel. Poisse oli palju, aga tüdrukuid mitte. Ülesandmise oli teinud ainult meie kool, igas klassigrupis üks naiskond, ning mängida polnud kahjuks kellegagi. Pärast vaheaega laseme tüdrukutel koolis omavahel mängida!!! Varasematel aastatel on Kundas mängitud nii, et nooremate võistlus saab kahe tunniga lõpetatud ning siis on alustanud suuremad. Seekord nägi Tallinnast tulnud ajakava ette kõikidele samaaegset algust ja lõppu. Spordikeskuse riietusruumid said noori sportlasi täis. Kahjuks jäi aga seetõttu ära vanemate vilistamise praktika nooremate turniiril ning kõik õigusemõistjad tuli kohale kutsuda väljastpoolt. Meie tüdrukutele andis see võimaluse praktiseerida sekretäridena. Tore, et saadi hakkama. Oli meeldiv sissejuhatus pühadele."