Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteatri ja etlejate esinemist tunnustati Viru-Nigula valla hariduse aasta teo aunimetusega. Õnnitleme kõiki näiteringides osalevaid õpilasi ja nende juhendajaid! Jääme põnevusega ootama uusi etteasteid!

Kooliteatri ja etlejate tegemised esitati tunnustamise saamiseks järgmistel põhjustel:

Kunda Ühisgümnaasiumi aasta tegu „Kooliteatri ja kooli etlejate edukas esinemine erinevatel konkurssidel“.

TUULETUND

Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteatri trupp tuli Betti Alverile pühendatud luulepäevalt koju laureaaditiitliga. 18. ja 19. veebruaril toimusid Jõgeva kultuurikeskuses Betti Alverile pühendatud luulepäevad "Tuuletund", mille alla koondati üleriigilised luulepäevad "Tuulelapsed" ja "Tähetund", mis eelmisel aastal koroona tõttu ära jäid.

Kunda kooli teatritrupp esitas kolm valmi: Ralf Parve „Sigalas“, Ivan Krõlovi „Moosekandid“ ja Jean de La Fontaine „Naised ja saladus“. Lisaks etluskunstile panustati ka kostüümidele. Valdavalt 8.klassi õpilastest koosnev kooliteatri trupp on Natalie Neigla juhendamisel koos käinud päris esimesest klassist peale, kuid kaasas oli ka kaks debütanti.

Betti Alveri luulepäevade lavalaudadel astusid üles Karin Ivarine, Oskar Soomre, Marileen Saar, Marta- Mariliin Tsõganov, Erik Gruša ja Kert Kirsipuu.

Ilmselt oli koroonapandeemia ajal „esinemisnälg“ nii suureks paisunud, et päeva lõpuks oli taskusse pistetud lausa neli auhinda:

• LAUREAADI tiitel
  • ERIPREEMIA valmi klassikalise esituse eest
  • NÄITLEJA PREEMIA - Marileen Saar
  • NÄITLEJA PREEMIA - Erik Gruša

Žüriisse kuulusid kirjanik ja luuletaja Leelo Tungal, režissöör ja lavastaja Gerda Kordemets, Eesti harrastusteatrite liidu tegevjuht Kristiina Oomer, teatrikriitikud Margot Visnap ja Margus Mikomägi, kirjanik Valdur Mikita, Eesti Rahva Muuseumi arendusdirektor Viljar Pohhomov ja Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Priit Põdra.

SUUREPÄRASED TULEMUSED MAAKONDLIKULT ÕPILASETLEJATE KONKURSILT

Kunda Ühisgümnaasiumi esindasid konkursil Karmen Sarap (12.kl), Darja

Globenko (11.kl), Marten Leppik (11.kl), Egert Veski (9.kl), Oskar Soomre (8.kl), Greete Veski (6.kl) ja Teneli Uueni (6.kl), kes esitasid emakeeleõpetajate Tiina Vanatoa ja Maarika Veski poolt välja valitud luule- ja proosapalasid. Õpilaste esinemisoskust lihvisid näiteringide juhendajad Anne-Liisi Laaneste ja Natalie Neigla.

Koostöö oli nõnda tõhus, et koju toodi mitu auhinnalist kohta.

4.-6. klass:

2.koht Teneli Uueni                       Kunda Ühisgümnaasium

3.koht Greete Veski                       Kunda Ühisgümnaasium

7.-9.klass

1.koht Oskar Soomre                     Kunda Ühisgümnaasium

10.-12.klass

1.koht Marten Leppik                   Kunda Ühisgümnaasium

2.koht Karmen Sarap                    Kunda Ühisgümnaasium

Vabariiklikku vooru pääsesid Marten Leppik ja Oskar Soomre.

VABARIIKLIK PÕHIKOOLI KOOLITEATRITE FESTIVAL 2022 RAKVERE TEATRIS

Oskar Soomre saavutas vabariiklikul festivalil näitleja preemia.

KOOLITEATRIST ON KUJUNENUD KOOLI „VAPI“ HUVIRING

Kooliteater toob kahel korral õppeaastas lavale etendused. Nii avatakse uksed tervele kogukonnale jõulukohvikus ja kevadpeol.

Nooremas vanuseastmes etendati järgmised etendused:

1)           O. Liigand, L. Gustavson „Võsa-Karla jõulutemp“

2)           Vendade Grimmide ainetel valminud etendus „Kuldkera“.

Vanemas vanuserühmas etendati järgmised etendused:

1)           Ivan Krõlov „Moosekandid“

2)           Jean de La Fontaine „Naised ja saladus“

3)           Andrus Kivirähk „Hiired pööningul“

Märkimist väärib asjaolu, et etendused on 20 – 45 minutit pikad, sisukad ja annavad alati edasi midagi õpetlikku. Näiteringi juhendaja võtab vastu kõik õpilased sõltumata nende võimekusest. Peamine on huvi olemasolu.

Kooliteater osaleb kooli projektipäevadel. 23.12.2022 oli kõikidel esimese kooliastme õpilastel osaleda nende poolt läbi viidud teatri töötoas.

XXIII Aino Paju nimeline algklasside teatripäev korraldati Kunda Ühisgümnaasiumis.

Korraldasime teatrit täis pärastlõuna naaberkoolide õpilastele. Kutsusime külla naaberkoolide õpilased Vastalt, Aserist, Uhtnast ja Haljalast. Kohale said tulla Aseri ja Haljala õpilased, kellele tegime vahva teatrit täis pärastlõuna.