Ringitunnid 2018 2019.õa 1.poolaastal

Arvutiringis on võimalik õpilastel arendada oma oskusi arvuti kasutamisel. Luuakse teemakohaseid graafikatöid ja esitlusi. Animeeritakse ja helindatakse graafikat. Kasutatakse erinevat rakendustarkvara arvutidokumentide loomisel, õpitakse turvaliselt Internetti kasutama ja sealt vajalikku informatsiooni leidma.

Juhendaja Gunnar Roov

Ringitunde on nädalas kaks. Esmaspäeval on tund eesti kodukeelega ja neljapäeval vene kodukeelega lastele. Tunnis tutvuvad lapsed vene keele sõnadega, enda tutvustamise ja viisakustega, lühikeste luuletustega, ringmängudega. Tunnis käsitletavad teemavaldkonnad on: mina ja teised, minu sõbrad, kool, aastaajad, mänguasjad.

Vene keelt kõnelevate laste probleemiks on vähene huvi emakeeles ilmunud raamatute vastu. Vähene kultuuriteadlikkus vene kultuurist, kesine sõnavara, ei teata enam vanasõnu ega kõnekäände. Neljapäevases ringitunnis tutvub osaleja vene tähestikuga, hääldusega, klassikaga ja multifilmi kangelastega. Suhtlemise käigus rikastub emakeele sõnavara ja suureneb omaealiste vene lastega suhtlus.

Juhendaja Jelena Botškova.

Esmaspäeviti 7. ja 8. tund 4.-8. klassile.

Juhendaja Ruti Urban

Nuputa 2018 2019